İngiltere, 56 ülkeden gelen yolcuları karantinadan muaf tuttuİngiltere, Türkiye’nin de aralarında bulunduğu 56 ülkeden gelen yolculara uygulanan 14 günlük karantina uygulamasından muaf tutacak.

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs önlemleri İngiltere’de kademeli bir şekilde gevşetiliyor. İngiltere hükümetinin yaptığı açıklamaya göre, 10 Temmuz tarihinden itibaren aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 56 ülkeden gelen yolculara uygulanan 14 günlük karantina kararından muaf tutulacağını belirtildi.

İŞTE KARANTİNADAN MUAF OLAN ÜLKELER

Karantinadan muaf olan ülkeler arasında Andorra, Almanya, Yunanistan, Polonya, Avusturya, Avustralya, Sırbistan, Macaristan, Belçika, İtalya, İspanya, Hırvatistan, İzlanda, Çek Cumhuriyeti, Lihtenştayn, Danimarka, Lüksemburg, Litvanya, İsviçre, Malta, Türkiye, Finlandiya, Monako, Vatikan, Fransa, Hollanda, Norveç, Yeni Zelanda, Avustralya, Japonya, Güney Kore ve Hong Kong bulunuyor. Hükümet, bu ülkeler dışında İngiltere’ye gelenlerin kendilerini 14 günlük karantinaya almasının zorunlu olduğunu açıkladı.Source link